(ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΝΗΘΟΥ-ΧΑΛΚΙΔΑ   23-24/2/2013)
Β) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ 16 – 21 ΕΤΩΝ
(ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ 30-31/03/2013)

Α)Το Σαββατοκύριακο 23, 24/02/2013 πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο

ΚΑΝΗΘΟΥ/Χαλκίδας, Διασυλλογικό Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ όλων των κατηγοριών λαμβάνοντας μέρος 1.224 !!! αθλητές…
Ο πολύ μεγάλος αριθμός συμμετεχόντων χωρίστηκε, σε κατηγορίες βάρους ανάλογα με ηλικία και επίπεδο ικανοτήτων (ξεχωριστά έγχρωμες και μαύρες ζώνες), εξασφαλίζοντας έτσι στον μέγιστο βαθμό τον ασφαλή συναγωνισμό.
Ο Α.Σ. ¨ΘΡΙΑΜΒΟΣ¨ Ηλιούπολης παρουσιάστηκε με ομάδα 12 συμμετεχόντων, από τους οποίους οι 7 (!) κατέκτησαν μετάλλια.
Το ποσοστό επιτυχίας κρίνεται σημαντικό, αλλά το πιο ευχάριστο γεγονός ήταν ότι όλοι οι αθλητές, ανεξάρτητα αν κατέκτησαν μετάλλιο ή όχι, παρουσιάστηκαν με πολύ καλή διάθεση και αγωνιστική συμπεριφορά, η οποία άφησε σε απόλυτο βαθμό ικανοποιημένους τους προπονητές και τους συγγενείς τους.
Αξίζει να επισημανθεί ότι στους αγώνες έκαναν τη πρώτη τους εμφάνιση αθλητές του Συλλόγου, που απέδειξαν με την απόδοση τους την σπουδαία δουλειά που γίνεται, αφού η αγωνιστικότητα τους ήταν γεμάτη πάθος και αυτοπεποίθηση.
Τα ονόματα των αθλητών που συμμετείχαν, χωρίς διάκριση είναι: Ιωάννης ΚΟΛΙΟΥΣΗΣ (-33κ.) Παίδων / Έγχρωμες Ζώνες, Αλέξανδρος ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΗΣ (-33κ.) Παίδων / Μαύρες Ζώνες, Σεμίνα ΣΤΕΦΟΥ (-55κ.) Νεανίδων / Μαύρες Ζώνες, Σίμος ΜΑΛΛΗΣ (-53κ.) Εφήβων / Μαύρες Ζώνες και Βαχάκν ΜΑΡΤΙΡΟΣΙΑΝ (-63κ.) Εφήβων / Μαύρες Ζώνες.
Στους πίνακες που ακολουθούν παραθέτουμε την 4αδα νικητών, στις κατηγορίες που αγωνίστηκαν οι υπόλοιποι ¨μεταλλιούχοι¨ αθλητές του Συλλόγου:

3η   ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  ΑΣ ¨ΛΕΩΝ¨ ΠΑΤΡΑΣ

Β)Το Σαββατοκύριακο 30, 31/02/2013 πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Αγ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Ανδρών / Γυναικών 16-21 ετών, με σκοπό την επιλογή Εθνικής Ομάδας για να λάβει μέρος στο Αντίστοιχο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα γίνει από τις 18-21 Απριλίου στο Κισινάου της ΜΟΛΔΑΒΙΑΣ.
Οι άνθρωπου του ¨ΘΡΙΑΜΒΟΥ¨ θα βρεθούν για άλλη μία φορά στην ευχάριστη θέση να θαυμάσουν προσπάθεια αθλητή τους σε Διεθνή Αγώνα, αφού η αθλήτρια του Συλλόγου ΔΕΛΗΔΗΜΗΤΡΗ Αναστασία κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία των (-67κ.) Γυναικών, αν και ήταν η μικρότερη ηλικιακά συμμετέχουσα (16 ετών).
Έτσι λοιπόν η νέα αγωνιστική χρονιά, μετά το εντυπωσιακό ξεκίνημα της, με την κατάκτηση της 1ης θέσης στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Συλλόγων από τον αθλητή Ιωάννη ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗ στα (-87κ.) Ανδρών, συνεχίζεται σε εξίσου δυναμικούς ρυθμούς, προσδίδοντας αισιοδοξία για ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες.